Chceš být moje SB zapiš se zde

Chceš vyrobit dess klikni tady

Adoptuj si pixelku tady

Třídění Affs//SB
Papušci

4. května 2009 v 17:23 | Anne |  Papoušci
Papoušci jsou nejznámější a nejoblíbenější skupinou exotických ptáků chovaných pro okrasu a potěšení. Jedná se o ucelený řád, jehož domovem jsou převážně tropické oblasti světa. Dnes známe kolem 330 druhů papoušků, řazených do 78 rodů.
Zjednodušeně dělíme papoušky do tří samostatných skupin, jsou to loriovití, kakaduovití (podčeledě kakaduové, korely) a papouškovití (podčeledě kakapové, nestorové, papoušci, papoušínkové).
Papoušci jsou milí a učenliví ptáci. Odborníci inteligenčními testy dokázali, že papoušek (zejména žako) je nejchytřejší zvíře na světě. Je inteligentnější než šimpanž, delfín nebo pes. Dokáže se naučit lidská slova, porozumět jejich významu a logicky je používat.
Zobák papouška je neuvěřitelně silný, dokáže jim překousnout i dráty. Má velmi pohyblivé nohy, které používá jako prsty.
Na těchto stránkách si můžete přečíst popis růžných druhů papoušků, informace o ptačích výstavách a burzách, fotky a obrazy, odkazy na stránky s podobnou tematikou, a mnoho dalších zajímavostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama